top of page

HAKKIMIZDA

Şirketimiz, 1984 yılında Vefa Tekstil adı altında kurulmuştur. 2001 yılında şirket yapısı anonim şirket olarak değiştirilmiş ve Fateks Kumaş adını almıştır. 

2005 yılından bugüne başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Polonya, Pakistan, Mısır, Tunus ve Fas'a ihracat yapmaktadır. Global Organic Textile Standard (GOTS) ve Global Recycled Standard (GRS) sertifikalarına sahip olan Fateks Kumaş, 2006 yılından bu yana sertifikalı organik kumaş ve hazır giyim satışı yapmaktadır. Ayrıca Better Cotton Initiative (BCI) platformuna üyedir.

Müşterilerine her daim en uygun kalitede ürünler sunan Fateks, denim ve dokuma grubunda ortak koleksiyonlar hazırlamakta, su ve enerji tüketimini azaltan yıkama tekniklerini kullanmaktadır.

Yeşil bina konsepti ile tasarlanan “Sürdürülebilir Tekstil Üretim Merkezi” binası 2023 yılında faaliyete geçmiştir.

Türkiye'de sektöründeki 4.500 firma arasında 75. sırada yer alan Fateks Kumaş, uzun yıllardır birlikte olduğu takım arkadaşları sayesinde işgücü verimliliğinde sektör ortalamasının 6 katı büyüklüğünde iş yaratmaya devam etmektedir. Ege Bölgesi'nde ihracat bazında ilk 3 sırada yer almaktadır.

DJI_0140.jpg
bottom of page